Dům a byt

Aby vás plavání nestálo zdraví

Když se chcete vykoupat ve vaně, asi netoužíte po tom, aby voda v ní byla plná bakterií a dalších nepříjemných návštěvníků, kteří vám mohou vytvořit celou řadu nepříjemností. A to samé, jen ve větším měřítku, platí i o bazénu. Pokud se budete koupat v takto znehodnocené vodě, neježe začnete poměrně rychle zapáchat, ale rovněž můžete chytit i nějakou tu ošklivou nemoc. Po první takové koupeli vám asi jen naskočí pupínky na kůži, často ani to ne, ale v případě, že budete ignorovat množení bakterií ve vašem bazénu delší časový úsek, můžete se dočkat potíží, které již bude muset řešit doktor. A to je přesně důvod, proč je nutné se o bazénovou vodu dostatečně starat. K tomu slouží bazénová dezinfekce.
zobrazení na hladině

Dezinfekcí do bazénu je celá řada druhů a je často složité si vybrat tu pravou. Pokud nevíte, co přesně si pořídit, kupte si prostě chlorové tablety. Jsou vhodné do všech typů bazénů. Standardně se používají i na velkých plovárnách, takže i pro vaši menší vodní plochu budou více než vhodné. Chlór je spolehlivým likvidátorem nejen bakterií, ale také řas. Navíc je poměrně levný, což mu ještě více hraje do karet. Pouze v případě, že jste vy nebo někdo z vaší rodiny citliví na tuto látku, sáhněte po jiném typu dezinfekce, například po kyslíku nebo mořské soli. Jsou to také účinné látky, ale jsou dražší.
socha u bazénu

Co se týče aplikace přípravků na úpravu bazénové vody, není nic jednoduššího. Stačí si pořídit speciální plovák do bazénu a máte vystaráno. Do něj dáte chlór nebo vámi zvolenou dezinfekci a pošlete plovák na vodu. Zde se bude pohupovat jako bójka a zároveň vypouštět do vody látky, které ji budou čistit. Tak jednoduché to opravdu je, nic víc dělat nemusíte. Navíc je plovák poměrně levný, takže vás jeho koupě ani nebude příliš bolet. Nízká cena a vysoká efektivita, to je bezpochyby ideální kombinace .