Produkty

K čemu slouží trubka ocelová silnostěnná

Ocelovou trubku lze použít k mnoha účelům. Může sloužit k přívodu či odvádění tekutého nebo plynného materiálu, stejně jako k podpoře sloupů či jako nosná konstrukce. Je tedy jasné, že vzhledem k šíři jejího využití existuje také velké množství druhů a typů.

Jedním z nich je i trubka ocelová silnostěnná. Ta se od těch klasických liší tím, že má mnohem silnější stěny. Díky tomu je odolnější a více vydrží, avšak na druhou stranu má užší vnitřní průměr. I to je důvod, proč je její využití omezené.

konstrukce z ocelových trubek

Nejlépe ji využijeme v případech, kdy ji používáme pouze jako opěru. Pokud by jí totiž mělo něco proudit, pak by snížený vnitřní průměr mohl působit problémy. To však platí pouze v případě, že by se jednalo o běžné tekutiny či plyny.

Pokud bychom ji používali k přívodu vysoce korozivních či jinak toxických látek, pak jsou silné stěny výhodou. Je zde totiž podstatně menší riziko, že se časem poškodí, neboť i když v průběhu doby zeslábnou, stále ještě budou dostatečně silné, aby se v nich nevytvořila trhlina. Tím se zabrání úniku toxických látek do venkovního prostředí.

ocelové trubky topení

Pokud jde například o ploty, kde se tento typ trubek používá jako opěrné sloupy, pak zde na síle stěny příliš nezáleží. Mnohem důležitější je celková váha. Jistě, je pravdou, že ty silnostěnné bývají stabilnější, avšak v mnoha případech není rozdíl tak velký, aby bylo potřeba je použít. To samé platí o kovových konstrukcích.

Je totiž potřeba si uvědomit, že jsou poněkud dražší než ty klasické. A zdaleka ne každému se chce zbytečně dávat peníze navíc, když levnější varianta udělá prakticky stejně dobrou službu. Proto je nutné si předem uvědomit, k jakému konkrétnímu účelu bude sloužit a co od ní očekáváme.

To může být složitější, než se zdá, neboť jednotlivé firmy své výrobky samozřejmě propagují. Proto je dobré nechat si poradit od nezávislého odborníka, jaký typ použít. Tak zbytečně nešlápneme vedle.