Auto moto

Podle čeho se řídit při nákupu auta?

V současné době je mnoho rodin, které vlastní alespoň jeden automobil. Podstatné je, že cestování hromadnou dopravou je v dnešní době hodně, ale mít vlastní vozidlo, nám někdy ušetří čas a starosti. Jestliže jste se rozhodli pro koupi nového vozidla, přečtěte si některá kritéria, která jsou při koupi vozidla důležitá.volant u mercedesu
Koupit ojetý či nový automobil?
Pokud si koupíte úplně nové vozidlo, které sjelo teprve z výrobní linky a toto vozidlo nemá ještě za sebou svojí historii. Nevýhodou je, že během prvního roku v provozu, se jeho hodnota sníží až o celou čtvrtinu své celkové částky. Výhodou zas je, že delší dobu nebudete muset platit opravy, pokud se něco pokazí, toto nám řeší záruční lhůta a někteří prodejci dávají i bonus prodloužení záruční doby.
Pokud je pro vás koupě nového vozidla drahá záležitost. Pak váš problém řeší volba pro nákup slušně ojetého automobilu. Problém je, že v bazarech je spousta nabídek ojetých vozů a nám dělá problém poznat to správné vozidlo. Je jasné, že neradi byste se nechytali a koupili automobil, se kterým budete mít více starostí než užitku. U ojetých vozidel je problém ten, že vady motoru nebo brzd jsou vidět, až když budeme s vozidlem déle jezdit. Pak nás tyto opravy můžou přijít draho. Pokud si vybereme správně, může nám ojeté vozidlo jezdit bez nutnosti oprav i po delší dobu.
S vozidlem budu jezdit po městě nebo dálky?
Další důležité kritérium je, zda budu s vozidlem jezdit dálky nebo jen po městě. Pokud totiž budu s vozidlem jezdit jen po městě je pro nás výhodnější benzínový motor, ale pokud chci s vozidlem jezdit dálky je lepší motor dieslový.  U dieslového motoru oceníte jeho nízkou spotřebu.řídící panel
Nákup vozidla by neměl být unáhlený.
Pokud máte už vybraný typ vozidla, který byste si přáli, koukněte se, zda ho jiný prodejci neprodávají za lepší cenu či nedávají k vozidlu třebas výhodný bonus. U ojetých vozidel se koupě může více protáhnout, existuje totiž spousta způsobu, jak zákazníka oklamat a pokud nejste dobrý mechanik, nekalosti nepoznáte. Pokud můžete, vezměte si na výběr a koupi vozidla nějakého dobrého mechanika, který vám s výběrem pomůže.