Produkty

Dlažba, která odolá všem rozmarů počasí

Při výběru vhodné podlahy do exteriéru máme na výběr hned z několika materiálů, je tedy jen na našem přesvědčení, pro kterou z variant se rozhodneme. Mezi nejoblíbenější materiály bezpochyby patří dřevo, zámková dlažba, dřevoplast nebo kámen. Pojďme si postupně představit jejich výhody, abyste se mezi jednotlivými typy lépe orientovali.

Dřevo – jedná se o přírodní materiál, se kterým snad nejde sáhnout vedle. Bude dobře ladit s dalšími dřevěnými prvky na zahradě. Na výběr máte z několika druhů dřeva, které se od sebe odlišují barvou, tvrdostí či odolností proti vnějším vlivům. Dřevěná podlaha, zvláště v exteriéru je velmi náchylná na oděr, i z tohoto důvodu bude zapotřebí jí věnovat náležitou péči v podobě pravidelné údržby. Mějte na paměti, že ošetření dřevěné podlahy by se mělo nejlépe provádět každý rok.

zámková dlažba

Zámková dlažba – Hledáte vhodnou venkovní dlažbu, která nepodléhá módním trendům a patří k cenově dostupným variantám? Pak rozhodně nešlápnete nedle, pokud se rozhodnete pro zámkovou dlažbu. Na trhu je v současné době hned několik barevných variant v různých povrchových úpravách. Je možné sáhnout i po tzv. protiskluzové verzi dlažby, jež nabízí bezpečný pohyb po dešti nebo třeba v blízkosti bazénu.

Dřevoplast – Hledáte venkovní nášlapnou plochu, která v sobě snoubí vlastnosti dřeva a plastu? Vzhledem je velmi podobná dřevu, ale díky příměsím plastu je odolnější a vykazuje delší životnost. Na rozdíl od dřeva pak není zapotřebí její pravidelná údržba v podobě ochranného nátěru.

kamenná mozaika

Kamenná dlažba – chcete podlahu s dlouhou životností, která bude stárnout s grácií? Pak je na programu dne pořízení kamenné dlažby. Na rozdíl od ostatních variant nepotřebují kamenné dlažby žádnou speciální údržbu a dobře akumulují teplo. Jejich nevýhodu je ovšem jejich poměrně vysoká pořizovací cena, která může mnohé od koupě odradit.