Finance

Dovolená dostupná pro každého

Osvědčených tipů na to, jak strávit dovolenou úspornějším, avšak o nic méně hodnotným způsobem existuje skutečně celá řada.
 
Využívejte last minute nabídek, zpravidla se jedná o skutečně výhodné zájezdy, a vy tak můžete ušetřit značný obnos. Původní cena může spadnout až o několik desítek procent, vám se přitom dostane standardní kvality a služeb.
ubytovací zařízení.jpg
 
Zvažte možnost ubytování u místníchčili služby typu Airbnb. Alternativní možnost k ubytování v mnohdy předražených luxusních hotelových komplexech získává v posledních letech na značné popularitě a síť uživatelů se neustále rozšiřuje. Celá věc funguje na jednoduchém principu propůjčování vlastního příbytku zájemcům za určitou stanovenou částku na noc.
 
Další variantou mohou být hostely, které v dnešní době nabízí zcela dostačující vybavení, míru soukromí i stravování. Oblibě se také těší ubytování v soukromí, kdy se jedná o různorodé apartmány či chaty nabízené rekreantům k pronájmu. Nelze opomenout ani možnost autokempů a kempů, ty jsou však určeny pouze pro méně náročné z nás.
 
Za perfektní dovolenou nemusíte nutně cestovat k moři. Namísto toho lze poznávat i krásy domoviny, která má dozajista co nabídnout, ať se již jedná o přírodu či architekturu. Netřeba  dodávat, že takto strávený týden vás vyjde neporovnatelně levněji.
 
Pokuste se stravovat v podnicích těšících se oblibě u usedlíků. Narazíte-li na podnik, do nějž pravidelně chodí místní, nejen, že se obvykle jedná o záruku kvalitních pokrmů a nápojů, téměř jisti si můžete být i přijatelností cen.
 slunce nad letadlem.jpg
Další z možností je samozřejmě možnost přípravy rozumných zásob na pobyt v pohodlí domova.
 
Pečlivě zvažte možnost dopravy. Dozajista si řádně promyslete, zda se vám vyplatí postoupit cestu automobilem, autobusem či letadlem. Případně máte-li ve voze volné místo, můžete jej nabídnout příteli či jinému zájemci a rázem máte zajištěn příspěvek na benzín.