Dům a byt

Jak se zbavit zápachů v automatické pračce?

●     Pokud pračka zapáchá, může být důvodem gumové těsnění. Vlasy, zbytky vody a zbytky čistícího prostředku se na gumovém těsnění často hromadí. Kromě různých bakterií a plísní se pak zde rozvíjí i pachy.
●     U filtruna bavlnu, v bubnua v hadicích mohou zůstat zachycenézvířecí chlupy, nečistoty a zbytky mycího prostředku. Znovu se zde bakterie hromadí. Výsledek: pračka a prádlo v ní zapáchnou – zde pak nepomůže žádné opětovné vyprání.
●     Vzhledem k příliš nízké prací teplotěnebo kvůli příliš malém množství pracího prostředku,nevyperete prádlo správně. Bakterie zůstávají v bubnu. Výsledkem je opět ten zápach. Víte vlastně, na kolik stupnů byste měli vyprat například ručníky?
●     Dávkovač pracích prostředkůmůže být také důvodem pro zatuchlý smrad. Zbytky čistícího prostředku v odděleném prostoru nebo zbytky změkčovače mohou, díky vlhkému a teplému prostředí v koupelně, vytvořit další bakterie.
dvířka pračky

Co mohu udělat proti zápachu?

Pokud jsou na nějakou dobu zanedbaná preventivní opatření, pračka může znova zapáchat. Nepanikařte! Níže uvedené rady vám pomohou opět se rychle zápachu zbavit.
prádlo v pračce

Jak mohu zabránit nepříjemné vůni?

●     Po každém vyprání by měly být dveře pračky a pracího prostoru ponechány otevřené, aby se zbytková vlhkost mohla odpařit. Lepší je ihned utřít těsnění kolem dveří hadrem.
●     Pokud jste dlouho neprali při vysoké teplotě, měli byste nyní zapnout prázdnou pračku na 90 stupňů. Bakterie pak nemají šanci.
●     Pravidelně čistěte filtr a důkladně ho osušte.
●     Na všech místech, která přicházejí do styku s vodou, se může vytvořit vápno – dokonce i v pračkách. Proto je důležité pravidelné odvápnění. Užitečným domácím prostředkem je například ocet. Tak jsou zabíjeny i bakterie.
●     I odtoková hadice by měla být pravidelně kontrolována. Pokud z hadice uniká voda a bez povšimnutí teče po podlaze za pračkou, zápach je nevyhnutelný.