Online

League of Legends

Internet dnes neslouží pouze k vyhledávání informací, nebo nakupováni. Dává nám možnost zahrát si s kamarády hru, aniž by seděli s námi v místnosti. Jednou z takových her je League of Legends, které se jinak říká LOL nebo Lolko.
ra zaklínač
Lolko je multiplayer online battle area hra (zkráceně MOBA) oznámená společností Riot Games 7. října 2008 a spuštěna 27. října 2009.
V samotné hře pak hráč vystupuje jako vyvolávač. Na začátku každého zápasu si ve výběru zvolí šampiona, za kterého bude následující hru hrát. Šampioni se dají koupit za ME – modrá esence, kterou hráč získává za každý nový level svého účtu, nebo za RP – Riot points, které si hráč zakoupí za reálné peníze. Za RP si pak může zakoupit například skiny na šampiony, nebo gesta, které však nijak neovlivní průběh hry. Hráč může využít postavy z takzvané bezplatné rotace, díky niž si může zahrát za postavy které nevlastní. Tato rotace se týdně mění. Každý z celkem 143 šampionů má čtyři unikátní aktivní schopnosti a jednu pasivní. Začíná se na levelu 1, kdy má každý k dispozici jednu aktivní schopnost a postupně se dostává až na level 18. V průběhu hry si hráč v obchodě kupuje předměty, které mu pomohou vylepšit jeho dovednosti a stát se tak silnějším. Předměty kupuje za zlaťáky získané zabitím nepřátelských poskoku, příšer v džungli, nebo samotných nepřátel.  
pohádková postava
Na každé mapě se utkají 2 týmy. Nejhranější je mapa 5v5 zvaná Vyvolávačův žleb. Cílem hry je probojovat si cestu přes nepřátelské věže až k Nexusu a ten zničit. Tým, který jako první zničí nepřátelský Nexus zvítězil.
Jeden zápas obvykle trvá okolo 20-60 minut. Tým se také může dohodnout na kapitulaci. A to buď po 15. minutě, kdy musí souhlasit celý tým, nebo po 20. minutě, kdy stačí souhlas většiny.
Vývojáři v Riot games nenechávají hru být. S každou aktualizací opravují chyby a vylepšují či naopak zeslabují různé šampiony, aby hra byla co nejlépe vybalancovaná.