Podnikání

Jaké má žlutý kratom účinky

V posledních letech získává velmi na popularitě rostlina jménem kratom. Není pochyb o tom, že má účinky na psychiku člověka, koneckonců je u nás prozatím klasifikována jako droga, byť lehká. To znamená, že je možné mít doma určité malé množství pro vlastní potřebu.

Jeho popularita se zvyšuje proto, že čím dál více lidí je přesvědčeno, že pomůže s pochroumanou psychikou. Používají ji jako přírodní lék proti depresím, únavě, problémům se soustředěním, nespavostí, a mnoha dalších potíží. Zde je však potřeba zmínit, že nic z toho doposud nebylo oficiálně prokázáno, neboť odborné studie stále ještě probíhají. To však mnoha zoufalým lidem nebrání, aby jej nezkusili.

z kratomu se vyrábí i tinktura

Jako u mnoha jiných květin, i zde existuje mnoho různých druhů. Ty jsou většinou nazývány podle barvy žilkování či listů samotných. Každý z nich působí trochu jinak a je také jinak silný. Obecně platí, že čím výraznější je barva, tím silnější je efekt.

Je proto dobré se podívat, jaké má podle svých příznivců například žlutý kratom účinky. Vzhledem k tomu, že jeho barva je poměrně světlá, je jasné, že obsah účinné psychotropní látky zde není tak velký. Rozhodně tedy není tak silný, jako například zelený či dokonce červený. Patří tedy k těm slabším druhům.

zelená rostlina kratomu

Používají jej proto především ti, jejichž obtíže doposud nejsou až tak velké, případně ti, kteří chtějí nejprve zkusit slabší variantu, aby se přesvědčili, jak na ně bude působit, než zkusí tu silnější. A je pravdou, že u takovéto netestované látky je opatrnosti rozhodně nazbyt. Podobně jako ostatní druhy se používá k léčení výše zmíněných psychických obtíží, a je pravdou, že jsou lidé, kteří skutečně hlásí po jeho použití úlevu. Jen však není zatím stoprocentně jisté, zda se nejedná o pouhý placebo efekt. Také je potřeba poznamenat, že se jedná o návykovou látku. Při dlouhodobějším užívání může snadno vzniknout závislost, které se pak budeme jen obtížně zbavovat. Rozhodně tedy buďte opatrní.