Produkty

K čemu doma využijete závitníky

Mít doma sadu nářadí https://www.mountfield.cz/rucni-naradi se vyplatí nejen kutilům. V životě se stávají různé situace, které někdy vyžadují okamžitý zásah, a volat kvůli každé maličkosti hodinového manžela, tak vám z vaší výplaty toho moc nezbude. Jste-li alespoň trochu kreativní a fyzicky zdatní, nejste handicapovaní, např. že byste byli nepohybliví či při úrazu nepřišli o ruku, mohli byste zvládnout alespoň ty základní úkony a práce s kladívkem, šroubovákem, kleštěmi a třeba také se závitníkem.

veverka na plotě

Se sadou základního nářadí zvládnete postavit jednoduché ptačí krmítko, poradíte si s montáží dřevěné poličky nad psacím stolem a mohli byste zvládnout i obtížnější úkoly, jako je práce s elektrickou vrtačkou a vrtání do kovu.

Stavíme svépomocí dřevěný plot

Když si necháte postavit plot od stavební firmy, bude vás to stát poměrně značnou částku. Tu ale můžete ušetřit, když se do výstavby plotu pustíte sami. Vystačíte s jednoduchým nářadím a nebudete potřebovat ani elektrickou svářečku, ani žádné další složité stroje.

vrut a šroub

Začnete vyhloubením otvorů pro ocelové trubky, které poslouží jako opěrné sloupky. Vykopete krumpáčem a rýčem jámy, hluboké cca 70 cm, do nich zapustíte ocelové trubky a ty následně zalijete betonem. Trubky musí být v určité rozteči mezi sebou a musí být kolmé.

Ještě před betonáží trubek do nich vyvrtáte otvory – jeden v horní části a druhý v dolní části, do kterých vyřežete závitníkem závit. Otvory se závitem vám pak po zabetonování trubek poslouží pro montáž dřevěné nosné latě pro uchycení dřevěných plotových svislých planěk. Lať na každém konci opatříte ocelovým úhelníkem z hobby marketu a úhelník pak snadno přišroubujete k trubkám šroubem s metrickým závitem.

Jak vidíte, nepotřebujete ani elektrickou svářečku a snadno k trubkám přichytíte dřevěné plotovky i bez ní. Toto je jen jeden z tipů, jak využít závitník M2 https://www.i-nastroje.cz/nastroje-na-zavity, M6, M8 a další, které budete mít v sadě připravené pro libovolné využití.