Nezařazené

Magický Egypt


Údolí králů
Toto posvátné místo dříve sloužilo jako pohřebiště faraonů z 18. a 20. dynastie. Do Údolí králů není lehký přístup, nachází se na západním břehu řeky Nil nedaleko města Théby (starobylé významné město). Ve hrobkách je například pochován první panovník Nové říše Thutmos I. a posledním panovníkem zde pohřbeným je Rames XI. Na tomto starobylém hřbitově také najdete nevykradenou hrobku krále Tutanchamona. Tento objev hrobky vyvolál velký rozruch a pomohl rozluštit mnohá tajemství o Egyptě. Toto místo rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

sfinga

Sfinga
Sfinga vypadá jak kamenný kříženec mezi lvem a člověkem. Má lidské tělo a lví hlavu. Její výška dosahuje k dvaceti merům a široká je sedmnáct metrů. Před samotnou Sfingou se nacházejí komplexy chodeb a chrámů, které jsou údajně propojovacím místem mezi všemi třemi pyramidami. Což představuje samo o sobě velkou senzaci, protože ještě do nedávna ( do roku 1900) egyptologové tvrdili, že určitě žádné podzemní cesty nemohou existovat! Přesvěčte se sami.

pyramida

Dendera a chrám bohyně Hathor
Dendera se rozkládá na území dávného Horního Egypta asi 610 km od hlavního města Egypta Káhira.Hathor byla bohyně, jejím manželem byl Hor a společný syn Ihej, jež dohromady tvoří egyptskou božskou triádu. Mezi nejkrásnější místa tohoto chrámu bezesporu patří hypostolova síň
s 24-mi velkolepými sloupy, které jsou zakončené hlavami bohyně Hathory. Také se tu nacházejí kaple, svatyně s obětními stoly a též laboratoře na výrobu parfému a olejů, pokladnice a mnoho dalších odlišných místností. Celý chrám je navíc vyzdoben reliéfy s atronomickou či astrologickou tématikou. Kousek od tohoto místa stojí další významný chrám zasvěcen bohyni Eset.

chrám

Abú Simbel
Abú Simbel je jednou z nejvýznamnějších památek starověkého Egypta, která denně láká davy turistů. Jedná se o dva chrámy z doby před 1500 lety, které sloužily k oslavám významných bohů a také panovníka Ramesse II. s jeho rodinou. Bohové jsou zde uctívani paprsky slunce, které sem proniká dvakrát ročně při jarní a podzimní rovnodennosti. Pokud vás zajímá více zajímavých informací o tomto magickém místě, navštivte prosím web: .

Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky z cest magickým Egyptem.