Dům a byt

Nejkrásnější kuchyně na světě

Při vaření a přípravě jídla strávíte každý týden spoustu hodin. Plánujete-li přestavbu kuchyně, tak si musíte být jisti, že pro vás bude ideální nejen díky vybavení a množství úložného prostoru, ale také designově. Vzhled je důležitý pro navození příjemné atmosféry, ve které budete chtít strávit svůj čas.
schůdky do podkroví

Francie každým coulem

Francouzský styl je velmi populární zejména díky jeho venkovskému a přírodnímu vzhledu. Pokud chcete do svého domova přinést květiny, tlumené barvy, krajky a dřevo, tak se rozhodněte pro tento klasický design. Francouzi jsou detailisté a potrpí si na detaily, proto se soustřeďte na doplňky, na sklo, keramiku a spoustu dřeva. Ale zase to nepřehánějte. Jen tak získáte naprostou dokonalost.

Moderna

Z opačné strany spektra. Moderní design je vhodný pro fanoušky technologií, čistých linií a jednoduchosti. Moderní prostory jsou zejména funkční a vzhledově originální. Vaše kuchyň se stane reprezentativním místem, kam můžete přivést i svého šéfa a ostudu si zaručeně neuděláte. Vyznačují se výraznými barvami a jejich kontrasty, nerezovou ocelí, mramorem a hladkými plochami. Pro většinu lidí to nicméně bude asi dost chladné prostředí, proto tento styl v mnoha domácnostech nenajdete.
kachlová kuchyně

Máte rádi retro?

Retro styl se v posledních letech stává velmi oblíbeným a vrací se jeho sláva. Nemusí vám být šedesát, aby se vám líbil. Vhodný je pro každého, kdo miluje výrazné barvy, oblé tvary, geometrické vzory a trochu šílené kombinace. Při navrhování nezapomeňte na otoman, spoustu úložného prostoru, kredenc se skleněnou vitrínkou a plastové židle. Díky tomu všemu se snadno ocitnete v 50. a 60. letech 20. století.

Nezapomínejte na tu nejdůležitější věc. Výběr designu kuchyně by se neměl řídit podle momentálních trendů. Myslete na to, že ji budete mít hodně dlouho a budete v ní trávit spoustu času. Musí vám vyhovovat po všech směrech a hlavně se vám musí líbit. To, co je populární teď za pět let může být pasé a potom zjistíte, že srdce svého domova nemáte vůbec rádi. A to by byla obrovská chyba.