Finance

Podstata těžby Bitcoinu v otázkách

Co to jeBitcoin? Je to virtuální měna obchodovatelná na burze, vznikající těžbou na počítačích.
Jak získat Bitcoin? Bitcoin lze získat dvěma způsoby. Prvním, nejjednodušším a nejméně technicky náročným způsobem je si Bitcoin přímo koupit na některé z burz kryptoměn, aniž byste museli investovat do nákupu speciálního hardwaru. Druhý způsob je těžba Bitcoinu.
Jak se těžíBitcoin? Nepotřebujete k tomu žádný krumpáč, ani lopatu nepotřebujete. Ale nepokoušejte se o to s běžným počítačem.

Pro úspěšnou těžbu by musel počítač nepřetržitě běžet a pracovat velmi dlouho. Počítejte s tím, že by to trvalo dost možná i několik měsíců nepřetržité činnosti těžebního programu v počítači, což by způsobilo přehřátí a poškození počítače. Pro tuto činnost se speciálně dělá hardware, jehož pořizovací cena je celkem dost vysoká, pohybuje se v řádu statisíců. Pro zprovoznění těžby je nutné mít kromě speciálního hardware také dostatečně dobré technické znalosti a dovednosti. Zisk této měny je pak hodně závislý na náhodnosti.
blockchain kryptoměna
Jaká je náročnostpočátku těžby? Pokud tedy budeme počítat s tím, že k tomu máme správné technické vybavení, je začátek mnohem jednodušší, než dříve. Ovšem nezapomínejte na technické dovednosti a znalosti. Začít s těžbou Bitcoinu v průměrných podmínkách našeho státu tak, aby se tím vydělávalo, je velmi náročné.
bitcoin mince
Existujev tomto oboru vydělávání konkurence? Ano, v oblasti těžby Bitcoinu existuje velmi obrovská konkurence, nejen v množství jednotlivých těžařů po celém světě, ale především v Číně, kde je elektrická energie potřebná k těžbě, v blízkosti velkých elektráren téměř zdarma, a proto je v blízkosti elektráren mnoho obrovských hal plných těžebních robotů.

A proto, chcete-li začít s těžbou Bitcoinu, neslibujte si od toho velké zisky, počítejte spíše s výjimečnou úspěšností Bitcoin získat, pokud si tedy neplánujete zřídit celou velkou halu plnou těžebních robotů, což by Vás ovšem stálo obrovské počáteční investice v řádu miliónů korun.