Podnikání

Podnikání na rodičovské? A proč ne?

Spousta maminek se na rodičovské dovolené snaží využívat svůj volný čas co nejefektivněji. Některé ho věnují čistě svým zálibám a koníčkům, jiné si hledají možnosti přivýdělku. Tato skupina maminek častěji pak při rodičovské dovolené začíná realizovat svůj podnikatelský záměr. Některým se to vydaří více a dosáhnou úspěchu, jiné si to alespoň vyzkouší a po neúspěchu své podnikání přeruší či ukončí.
skákání do práce
Abych byla konkrétnější, spousta maminek na rodičovské dovolené začíná šít. Nejdříve na svá miminka a pro rodinu, poté pro své známé a kamarády. Pokud se tím ale některá maminka chce živit a šít na zakázku, musí si otevřít živnost a zřídit si živnostenské oprávnění. Jinak si může zadělat na pořádný malér. Závistivci na ni totiž mohou poslat kontrolu z Finančního úřadu.
Ale pokud nejste zrovna šikovná na ruční práce, můžete se porozhlédnout u různých nezávislých finančních společností. Během rodičovské si vytvoříte určitou klientelu, pracujete si svým tempem a po skončení rodičovské se můžete již naplno věnovat právě např. finančnímu poradenství.
Pokud se Vám ani tahle možnost moc nezamlouvá, nezbývá než najít nějakou pořádnou díru na českém trhu.

Výhody podnikání při rodičovské

Obrovskou výhodou je, že má žena/maminka dost času na přemýšlení, rozvržení podnikatelského záměru a jeho uskutečnění. Dále si ten čas, který bude věnovat podnikání, určuje úplně sama podle sebe a chodu své domácnosti. Samozřejmě pokud bude chtít pracovat z domu.
Další výhodou je samozřejmě přivýdělek a navýšení rodinného rozpočtu.
První rok podnikání se neplatí žádné zálohy na sociální a zdravotní pojištění, takže je to výhoda a možnost, jak vyzkoušet, zda podnikat budu i nadále či nikoliv.
termín stopky

Nevýhody podnikání při rodičovské

Trochu si budu protiřečit, ale čas je také velkou nevýhodou. Někdy je opravdu těžké si ten čas najít a zorganizovat. Za nevýhodu také považuji nepravidelnost. Nepravidelný příjem, nepravidelná pracovní doba. Někomu to totiž může vadit.
Když to shrnu, tak je opravdu výhodné začít s podnikáním při rodičovské dovolené. Ovšem je také dobré mít již předem stanovený plán či mít nějakou koncepci. A při rodičovské ji zrealizovat. Je totiž hodně těžké se po rodičovské dovolené vracet zpět do svého zaměstnání, zvlášť když chcete mít děti hned po sobě.  Takže přemýšlejte, budujte a realizujte, ať se Vám Vaše podnikatelské sny vyplní.