Podnikání

Proč se vyplatí koupě domu v Chorvatsku?

V dnešní době je koupě nemovitosti pro účely investice určitě skvělým krokem. Do budoucna se předpokládá, že trh s nemovitostmi nebude mít tak široký výběr, jako tomu bylo v minulých letech a ceny domů porostou nahoru. Pokud si chcete koupit dům v zahraničí, v Evropě je spoustu skvělých oblastí, kde se můžete porozhlédnout po vhodné nemovitosti. Jednou ze skvělých destinací pro koupi domu je Chorvatsko.

chorvatsko

Proč právě Chorvatsko? Velkou výhodou je, že Chorvatsko je od roku 2013 v evropské unii. Momentálně přešlo Chorvatsko i na měnu euro místo původních kun. Tím, že je tato země v Evropské unii, je vaše investice lépe chráněna. Samozřejmě před každou koupí je nutno si nastudovat právní systém týkající se této oblasti pro každou danou zemi, aby vás pak nečekalo nějaké překvapení.

Není to tak dávno, co Chorvaté nechtěli ani slyšet o tom, že by prodávali své domy zahraniční klientele. Dnes to již možné je, ovšem stále je trh v Chorvatsku pro zahraniční klienty poměrně omezen. To dělá z koupi nemovitosti skvělou investici do budoucna.

Koupě domu v Chorvatsku je výhodná i díky jeho dostupnosti. V případě potřeby můžete sednout do auta a za pár hodin jste na místě. Pokud byste vlastnili dům například ve Španělsku, Jižní Francii a podobně, nebude se vám tam dostávat rozhodně tak lehce jako právě do Chorvatska.

moře

Chorvatsko je navíc zemí, která bude vždy atraktivní hlavně v období dovolených. Je to země, která se vyznačuje krásnými plážemi, čistým mořem, přátelskými lidmi a zajímavou kulturou. Pokud vlastníte dům, máte velkou výhodu, že vždy budete mít místo, kde si můžete zajet na dovolenou bez toho, aniž byste museli shánět hotely či jednat s cestovními agenturami.

A může to být pro vás skvělá možnost i na stáří. Představte si, že svůj důchod strávíte na jadranském pobřeží, v krásném domě, blízko pláže a už za něj nebudete muset vynaložit skoro žádné peníze. Nezní to jako skvělá možnost do budoucna?