Produkty

Sako nebo kardigan? Ne vždy je to jedno!

Jsou pryč doby, kdy se ke všemu nosila, dnes už nemoderní, bolerka. Postupně je nahradila ležérní saka, ponča, přehozy a dnes velmi oblíbené kardigany. Všechny tyto kousky skvěle doplní každý outfit a dodají mu potřebnou fazónu. Kdy ale zvolit jaký kousek? Hlavní rozdíl mezi sakem a kardiganem je v tom, že sako je mnohem více foremné, má nějaký tvar a většinou jde zapnout. Oproti tomu kardigan je otevřený svetr, má většinou delší délku a většinou jsou pohodlnější. Saka i kardigany dnes už pořídíte jak v dámských, tak v pánských provedeních. Navíc si je všichni oblíbili a všem sluší, stačí vybrat správný střih a barvu. Kdy však zvolit jedno nebo druhé?

růžové sako

Sako je módní trend, který snad ještě nevyšel z módy. Mělo by být snad v každém šatníku, protože jsou dávno pryč doby, kdy sako nosili jen muži na společenské události a ženy na manažerských pozicích do práce. Dnes už se sako dá nosit téměř ke všem příležitostem, z každého outfitu dokáže udělat formální oděv, který se hodí do práce, na schůzku nebo rande. V barevnosti, knoflících i v délce rukávu se meze nekladou. Navíc, pokud se zvolí správná velikost, tak lichotí každé postavě.

kardigan

Kardigan je oproti saku více ležérní. Oproti sakům jsou delší, pletené a velmi pohodlné. Dámské kardigany https://www.mlada-moda.cz/damska-moda/kardigany, ale i pánské většinou nemají límec, končí většinou v polovině stehen, ale může být i po kotníky a oblékají se na trička, košile nebo i svetry. Může mít hluboké kapsy, je teplý a dá se nosit během celého roku. Vyrábí se v různých barvách, vzorech i materiálech a je jen na vás, který se vám líbí a bude se k vám hodit. Kardigan je výborný pomocník v zimě a na podzim, můžete ho nosit prakticky ke všemu, více ho však užijete v neformálních situacích.

Kardigan ani sako by nemělo chybět ve vašem šatníku, ať už v pánském nebo dámském. Takže pokud ještě žádný z těchto kousků nemáte, je na čase ho pořídit!