Online

Co obnáší život online?

Život v našem skutečném světě známe všichni docela dobře. Narodili jsme se do něj, byli jsme k životu v něm vychováni, a tak nikoho vlastně nemůže nic mimořádně překvapit. Všichni známe aspoň v těch nejzákladnějších záležitostech realitu, všichni víme, co se tu může stát, a víceméně umíme na běžné situace reagovat.

internet obrázek

Ovšem v dnešní době už v životě dříve či později poznáváme i virtuální svět. A abychom ho mohli využívat, musíme znát i aspoň naprosté základy toho, jak se žije online. Tedy na internetu. On to totiž, jak se ví, není život identický s tím naším každodenním. Tento má své odlišnosti a zvláštnosti, a ty je třeba si osvojit, aby nehrozilo, že se dočkáme nepříjemností. Jakkoliv totiž není to, co bezprostředně potkáváme na internetu, skutečné, jakkoliv to nemůžeme vzít do ruky a posoudit, jaké to má kvality, může to na nás mít víc než reálný vliv. A to nejen ten pozitivní.

Online svět má pochopitelně spoustu předností, kvůli kterým ho rádi využíváme, nabízí nám i to, čeho by se ve skutečném životě nedalo dosáhnout, ale bohužel jsou tu možné i četné komplikace a rizika, kterým je záhodno se vyhnout. Protože by to na nás mohlo i hodně nepříjemně dolehnout a takový online život by mohl zkomplikovat a možná i zkazit třeba i náš život reálný. A to není v žádném případě žádoucí, protože se na rozdíl od internetu nemůžeme z našeho skutečného života odhlásit, případně ho restartovat a začít zase bez problémů.

umělá inteligence

A tak si musíme dát pozor na to, co a jak na síti děláme. Ne kvůli internetu samotnému, ale kvůli lidem, kteří jsou tu spolu s námi a jejichž cesty se tu mohou zkřížit s těmi našimi, ať už chceme nebo ne. Ne každý z takových cizích lidí to s námi přece myslí dobře, ba jsou tu i ti, kdo vysloveně touží nás poškodit, a kdybychom jim to dovolili, kdo ví, jak by to s námi dopadlo.

A tak je třeba včas vědět, co nám může na internetu hrozit. Aby nás nikdo online nezaskočil.