Produkty

Bezstarostná koupací sezóna

Abychom si koupací sezónu ve svém bazénu užili naplno, tak potřebuje zajistit vše potřebné. Pro čistou vodu je velmi důležitá správná písková filtrace.

Bezstarostná koupací sezóna

Čistá voda je základ

Mít vlastní bazén je obrovské plus, protože kdykoliv je přes léto vhodné počasí se můžeme okoupat a užít si tohoto nádherného období. Ovšem o bazén se musíme starat, aby nám přes sezónu stále přinášel radost a my si jej naplno užili. Už při nákupu rozhodujeme o jeho budoucnosti. Musíme dbát také na správné umístění, kdy je dobré vybrat slunečné místo a například bez stromů, protože ty by vodu znečišťovali.

čistá voda

Je tu možnost zastřešení, které zabrání nečistotám z venku a zajistí teplo, ale zase je to poměrně velká investice. Zakrytí v době nepoužívání se také dá řešit plachtou. Před tím, než budeme vodu nějak chemicky upravovat musíme zajistit správné Ph vody. Pokud bude moc nízké nebo vysoké, tak může škodit částem bazénu nebo v krajním případě i nám. Nejprve hodnotu zjistíme pomocí testovacích proužků nebo zařízení, abychom následně mohli použít přípravek na úpravu pH, aby bylo přesně v normální hodnotě.

Písková filtrace

Každý bazén musí mít zajištěný nějaký filtrační systém, který zajistí to, že zachytí nečistoty a zpátky do oběhu vrátí již čistou vodu. Pro malé bazény se používá kartušová filtrace, ale nejpoužívanějším typem je písková filtrace Chlorito.cz. Ta funguje tak, že se jedná o celý systém propojený potrubím. Vodu musí něco pohánět, a proto je tu čerpadlo, které vodu musí stihnout přečerpat vodu několikrát za den. Při tom prochází filtrací, která je tu v podobě pískové náplně, protože ta skutečně zachytí i velmi malé částice.

bazénová voda

Následně do bazénu teče zpět čistá voda a celý tento proces se stále opakuje. Samozřejmě čerpadlo musí mít dostatečný výkon a celý systém fungovat, a proto je nejlepší jej svěřit profesionálovi, který nám všechno spočítá a hlavně zapojí. My se potom starém jen o běžnou údržbu, kdy systém čistíme a také třeba jednou za dva roky vyměníme pískovou náplň, aby zase filtrace probíhala skutečně naplno a voda byla čistá jako křišťál.