Podnikání

Jak se zbavit blech v bytě?

Není pochyb o tom, že psi a kočky jsou u nás nejpopulárnějšími domácími mazlíčky. Vlastní je více než polovina domácností. A ačkoliv nám přináší spoustu radosti, je pravda, že jejich chov přináší i jistá rizika.

Jedním z nich je přitáhnutí parazitů, především pak blech. I ten nejudržovanější a nejopečovávanější pes či kočka je mohou při procházce chytnout – stačí jen kontakt se zvířetem, které je již na sobě má. A všichni víme, jak rádi psi a kočky loví například myši či štěkají na ježky, kteří jsou nejčastějšími hostiteli.

akita4

Problém však je, že si jich obvykle nevšimneme až do chvíle, kdy se více rozmnoží. A pak už jejich odstranění bývá složitější. Mnoho lidí si tedy láme hlavu s tím, jak se zbavit blech v bytě. Rozhodně to totiž není snadný úkol.

Hlavním důvodem je fakt, že blechy se poměrně rychle množí. A jejich vajíčka jsou velmi odolná, navíc na ně nepůsobí naprostá většina přípravků. Obvykle tedy nastane to, že zlikvidujete dospělé jedince. Myslíte si, že máte klid. Jenže zanedlouho se vylíhnou vajíčka, a vše začne nanovo.

blecha

Navíc je zde fakt, že je nenajdeme jen v srsti zvířat. Blechy je nakladou do jakéhokoliv příhodného místa, například do zvířecího pelíšku, na křeslo či gauč, případně dokonce i do postele. A s každou novou generací jich je více a více. Co tedy dělat pro to, abychom se jich nadobro zbavili?

V první řadě je samozřejmě nutné postarat se o dospělé jedince. K tomu slouží řada přípravků. Jen je potřeba si uvědomit, že se mohou schovávat kdekoliv. Nestačí tedy jen vykoupat vašeho zvířecího mazlíčka ve speciálním šampónu, či jej postříkat sprejem. Je nutné jej použít na celý byt, především pak na tkaniny.

Po této fázi by mělo nastat velké praní. Je nutné vyprat všechny látky, přehozy či deky, a to na co nejvíce stupňů je to možné. Jen tak se jich nadobro zbavíme.