Online

Online nakupování: jednoduché a pohodlné

Kdo by to neznal. Od rána jste v práci, jen co vám skončí pracovní doba, už na vás zase čekají další povinnosti, hlavně pak chod domácnosti. O víkendech jsou nákupní centra přecpaná k prasknutí. A ty fronty! Ideálním řešením pro vás je nákup přes internet neboli online nakupování.

Moderních e-shopů je dnes mnoho. Spousta kamenných prodejen má již dnes k dispozici i své e-shopy, na kterých si z pohodlí domova vyberete a objednáte zboží, které chcete. Jistě, není to žádná novinka, ale přeci jen se pojďme podívat na různé druhy nákupů, které můžete přes internet podnikout. Navíc na internetu bývají ceny mnohdy i znatelně nižší než v kamenných prodejnách.
komerce na internetu

Skrze online e-shop vybrané společnosti nemusíte ale zboží pouze objednat. Můžete si jej například rezervovat na pobočce, kam se následně dostavíte a zboží si převezmete. Takovou službu nabízí například OBI.

Nakoupit rohlíky nebo luxusní kabelku

V dnešní době lze na internetu koupit prakticky cokoliv.  Své e-shopy mají i klasické obchodní řetězce.  Můžete si tedy udělat i online nákup potravin či drogerie a kurýr Vám zboží přiveze až domů. Hodí se pro časově vytížené osoby, které prostě a jednoduše nemají čas postávat ve frontách v obchodě. Záleží na daném typu obchodu, co si budou účtovat za dovoz – někdy je dovoz nad určitou částku zdarma, jindy zaplatíte i za dovoz.
Příkladem je např. online nakupování, které nabízí TESCO nebo rohlík.cz

Další důvod pro nakupování online, je ten, kdy prostě jen nemůžete zakoupit zboží na prodejně, jelikož ve Vašem regionu není (nebo není ani v celé ČR).
žena a tašky

Jak zboží zaplatím?

Zboží lze nejpohodlněji zaplatit kartou online. Znamená to, že vaše platební karta musí být bankou nastavena pro platby přes internet. Také se doporučuje platit kartou online pouze na ověřených webech nebo e-shopech. Samozřejmě si také zboží můžete objednat na dobírku a zaplatíte až při převzetí. Standardními přepravci jsou Česká pošta nebo společnost PPL. Některé e-shopy mají své pobočky, na které Vám zboží za symbolickou částku dopraví a vy si je tam můžete převzít a zaplatit. Hojně jsou také využívány tzv. zásilkovny a uloženky. Zaplatit se také dá bankovním převodem – prodejce Vám zpravidla na e-mail pošle platební údaje a zboží zaplatíte převodem ze svého internetového bankovnictví.