Produkty

Střecha pro vaši zahradu


Pokud chcete nějakým způsobem zkrášlit svou zahradu, měli byste uvažovat o koupi pergoly. Jedná se o konstrukci, která je ale i velice užitečná.

Střecha pro vaši zahradu

Vybudovat si na zahradě nějaké to místo, kde budete moci odpočívat buďto sami nebo s přáteli, rozhodně není nápad k zahození. Na čerstvém vzduchu se navíc dá i grilovat a pořádat večírky. Vytvořit si takovéto místo není vůbec složité. Víceméně budete potřebovat nějaké to posezení a pokud možno i nějakou formu zastřešení. Co se posezení týče, tam se dá poměrně dobře ušetřit, když si seženete nějaký levný zahradní nábytek, třeba z plastu. Velice populární jsou i stoly s lavicemi. I ty bývají docela levné.

Orientální pergola

Chcete-li něco stylovějšího, může být pro vás vhodný nábytek z ratanu. Ten už je ale cenově docela nahoře. Není však problém něco najít někde po bazarech, a to ať už kamenných nebo internetových. Co se zastřešení týče, zde už je možností mnohem více. chcete-li jen něco proti slunci, bohatě vám postačí tradiční slunečník, ale pokud byste raději i ochranu proti dešti, budete muset zvolit něco nepromokavého, třeba vhodný plachtový párty stan, plachtový altán, případně klasickou pergolu.

Není to tak drahé

Plachtové zastřešení je levné a poměrně účinné, ale nevypadá příliš k světu. Když si ale vyberete pergolu, získáte v jednom jak účinnou ochranu proti slunci i dešti, tak i další ozdobný prvek. Problém je, že nejde o nic levného, i když prefabrikované modely se dají sehnat už za několik málo desítek tisíc. Tato investice je sice stále poněkud vyšší, ale už ne tolik. Navíc vhodné zastřešení tohoto typu vám vydrží opravdu hodně dlouho. Navíc je možné cenu i o něco málo snížit, a to, když se rozhodnete pro stavbu svépomoci.

Pergola

Jde to celkem dobře

Stavba je v tomto případě možná až příliš silné slovo. Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o stavebnici, je montáž docela jednoduchá. Samozřejmě hodně záleží na vaší zručnosti a zkušenostech s takovýmito projekty. V případě, že jste naprostí začátečníci, asi bude přeci jen lepší si trochu připlatit a nechat konstruování na odbornících.