Dům a byt

Jak udržet sedačku celý rok čistou?

Při zařizování bytu, si všichni přejeme vybrat správné doplňky a nábytek do našeho interiéru. Zvláštní pozornost věnujeme výběru sedací soupravy do obýváku, která je takovým srdcem domu, vzhledem k tomu, že na ni všichni členové rodiny, přátelé a známý tráví nejvíc času. Sedačka v bytě, je symbolem odpočinku, pohody a především pohodlí. A dle toho, musí i vypadat!
jemná tyrkysová
Jakou sedačku zvolit?

Pokud si potrpíte na čistotu za všech okolností, musíte nejdříve zvolit, správný materiál sedací soupravy. Z výzkumů je známo, že se nejsnadněji udržují potahy sedaček, v tomto pořadí:

·        kožené sedačky

·        sedačky z eko kůže

·        sedačky z mikroplyšu (dvouvrstvé)

·        sedačky z mikrovlákna (připomíná semiš)

·        sedačky potažené žinylkou
Jaké typy, obecně, se udržují a čistí nejlépe?

1.      Syntetické

2.      Přírodní

3.      Kombinované (syntetika + přírodní materiál)

Ať už doma máte jakoukoliv sedací soupravu, z různých materiálu, věřte, že všechny jdou vyčistit. Záleží na mnoha faktorech, velikosti skvrn a druhu skvrn, ale většina z nich, jde vyčistit celkem snadno.
Základní pravidla k čistění sedací soupravy:
1.     Vyhněte se nápojům– je samozřejmé, že si chcete vypít čaj,  kávu, nebo sklenku vína, se zaslouženým odpočinkem u televize na pohodlné sedačce. Mějte, ale na paměti, že i když budete nesmírně opatrní, vždycky je tu možnost možného rozlití. Každá mapa od nápoje, je na sedačce hodně vidět. Nemluvě o možném zápachu z ní, po vsáknutí dané tekutiny.
2.     Čistící prostředky– pokud už sáhnete, po nějakém čistícím prostředku, ubezpečte se předem, že jeho použití na vámi zvolený materiál, sedačku spíše nepoškodí. Nemůžete vzít první, co vám přijde pod ruku a začít čistit, používejte jenom přípravky vhodné na čistění sedaček, popřípadě se informujte ještě v obchodě, kde jste sedačku kupovali.
sedačka s ornamenty
3.     Čistění u odborníka– když se vaše sedačka, z jakéhokoliv důvodu zašpinila a vy nechcete, její stav ještě zhoršit, zavolejte si odborníka na čistění sedacích souprav. S jejími přístroji a prostředky máte zaručeno, že bude sedačka v budoucnu ještě vypadat, jako tomu tak bylo v původním stavu. Je dobré, si tuto službu zaplatit, i jako prevenci jednou do roka.

4.      Přehozy– myslete na všechno! Dobrým pomocníkem, jak si uchovat sedačku v kvalitním a čistém stavu, je dát na ni přehozy. Pokud máte domácí mazlíčky, o to víc! A nemluvě o dětech, se kterými jsou takové přehozy, doslova nutností. Nemusíte hned věšet hlavu, v sortimentu je široká škála krásných a módních přehozů, které se vám do domácnosti budou určitě hodit a třeba vaši sedačku ještě vylepší!